Jak złożyć swój zestaw spawalniczy?

Spawanie wymaga przygotowania, wiedzy i profesjonalnego wyposażenia. Niezbędne akcesoria gwarantują prawidłowe parametry spawania oraz komfortową pracę i maksymalne bezpieczeństwo. Sprawdź, co powinien zawierać funkcjonalny zestaw spawalniczy.

czytaj całość »
Przystawka do szlifowania i polerowania rur PIRANHA - Czyli jak wyszlifować i wypolerować rury

 Przystawka do szlifowania i polerowania rur

Poszukujesz naprawdę dobrej szlifierki do rur, i pomimo gąszczu „doskonałych” i „najlepszych” nie możesz znaleźć dla siebie rozwiązania które w końcu da radę? Wypróbuj przystawkę Piranha. Jest to zupełnie nowa przystawka do szlifowania rur, oferująca niespotykane dotychczas możliwości i komfort pracy.

czytaj całość »
Jak wybrać właściwy papier ścierny - porady
Jak wybrać właściwy papier ścierny - porady

Każdy remont, nawet najmniejszy, wymaga odpowiednich narzędzi. Jednym z nich – niezbędnym zarówno przy gruntownej renowacji, jak i drobnych naprawach – jest papier ścierny. Warto wiedzieć, jakie są rodzaje papieru ściernego i do czego służą. W przeciwnym razie można użyć niewłaściwego i uzyskać efekt całkowicie odmienny od pożądanego. Jak wybrać odpowiedni papier ścierny? Treść tego artykułu odpowie na to pytanie i rozwieje wszelkie wątpliwości.

czytaj całość »
Ściernice walcowe 100x100x19
Ściernice walcowe 100x100x19

 

Sprawdź naszą ofertę ściernic walcowych 100x100x19:

  • ŚCIERNICA WALCOWA DO POSTARZANIA DREWNA
  • ŚCIERNICA WALCOWA Z WŁÓKNINY TWARDEJ EX COARSE

  • ŚCIERNICA WALCOWA Z WŁÓKNINY

  • ŚCIERNICA WALCOWA Z WŁÓKNINY PRZEDKŁADANA PŁÓTNEM

  • ŚCIERNICA WALCOWA Z PŁÓTNA ŚCIERNEGO

  • ŚCIERNICA WALCOWA Z WŁÓKNINY TYPE-T

 

 

czytaj całość »
CYKL PRACY SPAWARKI

 

Podejmując decyzję zakupu spawarki należy wziąć pod uwagę jej podstawowe parametry. Jednym z nich jest cykl pracy urządzenia spawalniczego tzw. sprawność spawarki. Jest to istotny parametr spawarki, ponieważ wpływa na tempo i wydajność pracy urządzenia.

 

czytaj całość »
Gładkie drewno? Tak! Wybieramy papier ścierny do drewna

Wyjątkowa struktura drewna, bez względu na jego rodzaj, wymaga wygładzenia, żeby ostateczny produkt był wygodny w użytkowaniu, miły w dotyku i bezpieczny. Bez względu na to, czy chodzi o plastry lub belki wycięte z pnia lub o metamorfozę drewnianego mebla, w każdym warsztacie, nawet tym przydomowym, przydaje się papier ścierny do drewna.

czytaj całość »
Czy spawanie mosiądzu jest możliwe?

Mosiądz to jeden z metali nieżelaznych, szeroko rozpowszechniony w przemyśle, a także w naszych domach. Jak wszystkie metale kolorowe, nieżelazne, może wymagać trochę innego podejścia do obróbki niż stale.

czytaj całość »
Kiedy spawać metodą MAG?

Najpowszechniej stosowaną metodą spawania jest MIG/MAG – mimo pewnej trudności w jej zastosowaniu jest wykorzystywana w garażach i przydomowych warsztatach oraz w wielu gałęziach przemysłu. MAG, czyli skrót od Metal Active Gas, odnosi się do spawania w osłonie gazów aktywnych. Do tego celu wykorzystywany jest czysty dwutlenek węgla lub dwutlenek węgla z dodatkiem argonu, które chronią kąpiel spawalniczą przed wpływem czynników zewnętrznych.

czytaj całość »
Lutowanie twarde – kiedy stosować i jakie dobrać luty?

Lutowanie twarde to jedna z najpopularniejszych metod łączenia elementów metalowych za pomocą lutowania. Jej nazwa pochodzi od wykorzystania lutów twardych, które mają temperaturę topnienia przekraczającą 450˚C. Znajduje zastosowanie między innymi w łączeniu miedzi, więc często wybierają ją hydraulicy, a także stali węglowych i innych, złota, srebra, brązu i mosiądzu. Spoiwa wytrzymują stosunkowo wysoką temperaturę roboczą, sięgającą na przykład 200 lub 300˚C, w zależności od zastosowanego lutu. Odpowiedni dobór spoiw ma bardzo duże znaczenie w uzyskaniu trwałego i estetycznego łączenia.

czytaj całość »
Półautomat spawalniczy – co to jest? Jaki wybrać?

Umiejętność spawania jest bardzo praktyczną zdolnością. Spawarka jest konieczna w każdym profesjonalnym warsztacie, gdzie konieczna jest obróbka metalu, ale sprawdza się także w przydomowym garażu. Jednym z urządzeń, które warto rozważyć do zakupu, jest półautomat spawalniczy.

czytaj całość »
Zalety i wady spawania drutem proszkowym

Drut metaliczny proszkowy może służyć do łączenia stali i innych materiałów metalowych. Jest to metaliczny proszek zamknięty metalową taśmą. Jest to doskonała alternatywa dla drutu litego. Co warto wiedzieć o spawaniu drutem proszkowym?

czytaj całość »
Jak spawać tigiem? Krótki przewodnik krok po kroku

Wykorzystanie do spawania elektrody nietopliwej, czyli spawanie tigiem, to jedna z najważniejszych i najchętniej wybieranych metod spawania. Dla uzyskania dobrej jakości spawu wymaga ona odrobiny wprawy i umiejętności. Podpowiadamy, jak rozpocząć pracę spawania tigiem krok po kroku, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

czytaj całość »
Jak wybrać i przechowywać drut do spawania aluminium?

Drut do spawania aluminium to jeden z kluczowych elementów procesu. Od jego odpowiednich parametrów zależy jakość i trwałość efektów. Bardzo istotnym elementem korzystania z tego typu narzędzia jest nie tylko jego wybór, ale też przechowywanie. Jak wybrać drut do spawania aluminium i jak go przechowywać?

czytaj całość »
Lutowanie twarde miedzi – czym jest i jak je wykonać?

Lutowanie jest metodą trwałego łączenia elementów metalowych. W zależności od temperatury topnienia spoiwa lutowanie dzieli się na twarde i miękkie. Do połączeń powierzchni miedzianych często używa się metody pierwszej. Czym jest lutowanie twarde miedzi i jak je wykonać?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl