Jak spawać elektrodą otuloną? Metoda MMA dla początkujących

Rozpocząłeś swoją przygodę ze spawaniem, a teraz szukasz odpowiedniej dla swoich potrzeb techniki? Warto zwrócić uwagę na metodę MMA, polegającą na wykorzystaniu elektrody otulonej. Sprawdź, na czym polega to rozwiązanie i jak poprawnie spawać elektrodą, by uzyskać zadowalające efekty i systematycznie podnosić swoje kwalifikacje.

czytaj całość »
TIG – doskonały sposób na spawanie cienkich blach?

Precyzyjne i estetyczne spawanie blach o grubości mniejszej niż 3 mm to często poruszany temat. Profesjonaliści i amatorzy wymieniają się uwagami, szukając odpowiednich sposobów na spawanie cienkich blach. Znajdź rozwiązanie swojego problemu i poznaj metodę TIG.

czytaj całość »
Zrób to migiem, czyli o spawaniu stali nierdzewnej migomatem

Spawanie stali nierdzewnej to nic innego jak trwałe połączenie ze sobą elementów wykonanych z surowca charakteryzującego się wysoką jakością. Spoiwem łączącym w przypadku spawania stali nierdzewnej jest drut spawalniczy, a najpopularniejszą metodą, spawanie stali nierdzewnej migomatem. Sprawdź, na czym polega i jakich efektów możesz się spodziewać! Poznaj popularne spawanie migiem i wykonuj swoją pracę profesjonalnie, nawet jeśli stanowi tylko Twoje hobby.

czytaj całość »
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku

Polub nasz profil na Facebooku i otrzymaj 5% zniżki na zakupy w naszym sklepie internetowym www.matiw.pl
Jak to zrobić?
Wystarczy tylko wejść na nasz profil https://www.facebook.com/MATIWSC/ i kliknąć Lubię to!
Jednorazowy kod rabatowy* otrzymasz w wiadomości na Facebooka.
Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami w naszym sklepie matiw.pl !
* Kod rabatowy nie obowiązuje na produkty w cenie promocyjnej i nie łączy się z innymi rabatami.

Jaką spawarkę kupić na początek?

Jaką spawarkę kupić na początek?

W każdym domu, garażu czy warsztacie może się przydać spawarka. Dzięki niej można połączyć wybrane elementy stalowe zmieniając ich strukturę, do daje trwałe i mocne scalenie ich. Osoby nieposiadające doświadczenia w tym zakresie z pewnością zastanawiają się: jaką spawarkę kupić? Jakie parametry dobrać? Podpowiadamy poniżej.

czytaj całość »
Na czym polega spawanie drutem samoosłonowym?

Na czym polega spawanie drutem samoosłonowym?

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę ze spawaniem i chcesz zajmować się tym jedynie w celach hobbystycznym, z pewnością powinieneś zainteresować się metodą spawania drutem samoosłonowym. Nie wymaga ono wysokich umiejętności i doświadczenia. Metoda ta jest stosunkowo podobna do metody MIG/MAG, ale może być wykorzystywana do spawania na zewnątrz. Na spawanym metalu wytwarzany jest szybko zastygający żużel.

 

czytaj całość »
Spawanie tigiem – jak zrobić to dobrze?

Spawanie tigiem – jak zrobić to dobrze?

Tig, inaczej spawarka TIG, prostownik spawalniczy lub inwertor spawalniczy, to wszechstronne urządzenie to spawania metodą TIG. Można nim metale o bardzo zróżnicowanej grubości, łączyć między innymi stale stopowe i nie, stopy magnezu, niklu, tytanu, aluminium. Wszystko zależy od doboru odpowiedniego rodzaju i biegunowości prądu do spawania. Podpowiadamy, jak spawać tigiem i jak się do tego odpowiednio przygotować.

czytaj całość »
Jak poprawnie spawać za pomocą migomatu?

Jak poprawnie spawać za pomocą migomatu?

Migomat to popularne określenie półautomatu spawalniczego, urządzenia wykorzystywanego do łączenia metali metodą MIG/MAG. Skrót ten oznacza metal inert gaz/metal active gas, odnosi się do spawania elektrodą topliwą w osłonie gazów, odpowiednio obojętnych- najczęściej są to argon lub hel- lub aktywnych, na przykład dwutlenku węgla. Ciepło jest wytwarzane przez łuk pomiędzy metalowym drutem elektrooporowym a spawanym przedmiotem metalowym. Spawanie w ten sposób jest bardzo wydajne i pozwala na głęboki przetop, do tego dzięki odpowiedniemu dobraniu drutu elektrodowego i gazów osłonowych można spawać różne rodzaje metali, ale ma też swoje ograniczenia i wady. Jak przygotować się do spawania migomatem i na co zwrócić uwagę podczas procesu spawania?

czytaj całość »
Znaczenie drutu spawalniczego w procesie spajania metali

Znaczenie drutu spawalniczego w procesie spajania metali

Proces spawania odbywa się przy zastosowaniu odpowiedniego drutu spawalniczego. To od niego w głównej mierze zależy jakość oraz trwałość spoiny. Jego właściwy dobór to także większy komfort dla operatora spawarki. Czym się kierować, wybierając drut spawalniczy? Rodzaje tego dodatku są uzależnione od tego, do czego konkretnie będzie służyć.

czytaj całość »
Spawarka - rodzaje urządzeń do przydomowego warsztatu

Spawarka - rodzaje urządzeń do przydomowego warsztatu

Trudno sobie wyobrazić warsztat majsterkowicza, w którym nie ma spawarki. Urządzenia tego typu są powszechnie dostępne oraz bardzo funkcjonalne. Wybór właściwego modelu nie należy do łatwych. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, opisywanych jako spawarka. Rodzaje, jakie można spotkać, świadczą o wielofunkcyjności urządzenia.

czytaj całość »
Jakie są popularne materiały ścierne do drewna?

Jakie są popularne materiały ścierne do drewna?

Obróbka drewna, czyli szlifowanie jego powierzchni, wymaga odpowiednich narzędzi i materiałów ściernych. To dzięki nim otrzymuje się gładką, estetyczną powierzchnię. Materiały ścierne do drewna można stosować do różnych elementów jak podłogi, futryny drzwi, fronty mebli, czy też deski.

czytaj całość »
Lutowanie miedzi na twardo oraz miękko

Lutowanie miedzi na twardo oraz miękko 

Miedź to doskonała alternatywa dla innych metali. Inwestorzy chwalą ją za wyjątkową odporność na warunki atmosferyczne. Jest najdroższym z dostępnych rozwiązań, ale z pewnością opłacalnym. Lutowanie miedzi polega na łączeniu poszczególnych elementów w jednolitą całość. Najczęściej stosuje się je przy obróbce blacharskiej oraz montowaniu rynien. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl