Wybieramy uchwyt spawalniczy do migomatu dla zakładów produkcyjnych i mniejszych zakładów

Decyzja zapadła i w Twoim warsztacie pojawił się migomat. Zanim rozpoczniesz pracę z urządzeniem, sprawdź, jaki uchwyt spawalniczy do migomat kupić, by w pełni wykorzystać jego możliwości, a sobie zagwarantować bezpieczną, komfortową i efektywną pracę.

Uchwyt chłodzony gazem, czy cieczą?

Szeroki wybór dostępnego w sprzedaży asortymentu nie ułatwi Ci wyboru, co więcej, postawi Cię przed koniecznością podjęcia decyzji, z których dotychczas nie zdawałeś sobie sprawy. Zapoznając się z ofertą szybko zauważyłeś istotną różnicę pomiędzy proponowanymi produktami - uchwyty spawalnicze do migomatu mogą być chłodzone gazem lub cieczą. Sprawdź, czym różnią się zasady działania i użytkowania produktów, zależnie od wybranego sposobu obniżania temperatury.

Uchwyty chłodzone gazem

Uchwyty chłodzone gazem to doskonała propozycja dla tych, którym szczególnie zależy na mobilności sprzętu. Będą niezawodne w połączeniu z mniejszymi spawarkami, które łatwo jest przenosić. Uchwyty chłodzone gazem są lekkie i dostępne w atrakcyjnych cenach. Na jakie modele szczególnie warto zwrócić uwagę?

1. SPARTUS MASTER 240 5m - charakteryzuje się niezawodnością, a wyróżnia go przyłącze typu EURO. Długi, 5m uchwyt zapewnia dużą mobilność pracy. Ergonomiczna rękojeść zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo podczas wykonywanych zadań, a sprężyny stabilizujące zapobiegną załamywaniu się przewodów.

2. SHERMAN MB TW-15 5m - przeznaczony jest do wykorzystania podczas spawania ręcznego, został wykonany zgodnie z ze standardem BINZELa, charakteryzuje go przyłącze typu EURO. Dedykowany jest większości urządzeń MIG/MAG, wyposażonym w przyłącze tego samego typu. Proponowany produkt kupisz z pełnym uzbrojeniem.

Uchwyt chłodzony cieczą

Uchwyty chłodzone cieczą to niezawodne rozwiązanie dla przemysłu. Doskonale sprawdzają się w ciągłej pracy wielozmianowej, gwarantując niezawodność i wysoki komfort pracy. Uchwyty chłodzone cieczą wykazują znacznie mniejszą zdolność zużywania się elementów eksploatacyjnych, są wytrzymałe, a w stosunku do uchwytów chłodzonych gazem - ciężkie.

Wśród uchwytów spawalniczych do migomatu chłodzonych cieczą, warto zwrócić uwagę na:

1. SHERMAN MB TW-401, wykonany zgodnie ze standardami BINZELa. Charakteryzuje się wytrzymałością i możliwością ciągłej pracy. Zapewnia komfort wykonywanych zadań, jest dedykowany urządzeniom MIG/MAG o przyłączu EURO;

Różnice pomiędzy uchwytami chłodzonymi gazem i cieczą

Uchwyty chłodzone gazem będą dobrym wyborem dla mniejszych spawarek, a co za tym idzie - mniejszych zakładów, są lekkie i mobilne. Uchwyty chłodzone cieczą sprawdzą się w przemyśle. Zostały przystosowane do ciągłej, intensywnej pracy, odpowiednio dużo ważą i są naprawdę wytrzymałe. To, na jaki uchwyt spawalniczy do migomatu się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Twoich indywidualnych potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl