Poduszki spawalnicze z włókna trudnopalnego - zadbaj o bezpieczeństwo i komfort pracy

Poduszki spawalnicze z włókna trudnopalnego - zadbaj o bezpieczeństwo i komfort pracy, bhp

Tak jak pisaliśmy na wstępie poduszki spawalnicze należą do grupy produktów, które zamawiane są po to, by zwiększyć komfort i bezpieczeństwo osób pracujących na stanowiskach spawalniczych, szlifierskich lub monterskich. Przede wszystkim chronią przed oparzeniami od spawu i wysoką temperaturą dlatego warto jest w nie zainwestować i mieć na uwadze to, aby były one wykonane z dobrego jakościowo materiału ponieważ tanio a dobrze nie idzie w parze jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i komfort pracy pracownika bądź nas samych.

 

1. Do czego używać trudnopalnych poduszek spawalniczych?

poduszki spawalnicze trudnopalne weldas bhp

Gdzie sprawdzą się najlepiej?

- spawalnictwo

- szlifierstwo

- montaż

- mechanika samochodowa

Poduszka spawalnicza w znaczący sposób zwiększa komfort pracy osób na stanowiskach spawalniczych i nie tylko, ponieważ równie chętnie kupują je także właściciele zakładów szlifierskich do prac związanych z obróbką metali oraz osoby, które indywidualnie, na przykład w ramach hobby, zajmują się podobnymi czynnościami. Zastosowanie takiej poduszki umożliwia zabezpieczenie kolan, pleców bądź pośladków spawającego przed chłodem, wilgocią, urazami, bólem czy dyskomfortem. Zmniejsza się również wówczas ryzyko pobrudzenia czy uszkodzenia odzieży roboczej. Poduszka zapewnia także komfort w sytuacjach, gdy spawanie odbywa się przez dłuższy czas. Trzeba pamiętać, że mniej zmęczony i pracujący w wygodnej pozycji pracownik jest bardziej efektywny, dlatego zakup tego akcesorium to zwiększenie wydajności na danym stanowisku pracy.

2. Poduszki spawalnicze - dzielimy je na trzy rodzaje i dwie wielkości

poduszki spawalnicze trudnopalne weldas bhp

- Lava Brown™ poduszka spawalnicza; dwoinowa, brązowa, skóra wołowa z jednej strony a z drugiej PFR Rayon, rozmiar: 50 x 50 x 8 cm lub 39 x 33 x 3 cm (na zdjęciu w środku)

Poduszka spawalnicza Lava Brown™, szyta nicią KEVLAR® 3 ply, z jednej strony wykonana z najwyższej jakości brązowej dwoiny, a z drugiej z materiału PFR Rayon. PFR Rayon to bardzo trwały materiał trudnopalny stosowany w celach wysokotemperaturowych. Ma również swoje zastosowanie w odzieży przemysłowej i ochronnej (chroni przed rozpryskiwaniem stopionego metalu). Tkanina PFR Rayon ma doskonałe właściwości izolacyjne i co najważniejsze jest wygodna w noszeniu i użytkowaniu. Posiada praktyczny uchwyt.

- Lava Brown™ poduszka spawalnicza; dwoinowa, brązowa skóra wołowa, rozmiar: 50 x 50 x 8 cm lub 39 x 33 x 3 cm (na zdjęciu po lewej stronie)

Poduszka spawalnicza Lava Brown™, cała powierzchnia poduszki została wykonana z najwyższej jakości brązowej dwoiny bydlęcej, która skutecznie chroni przed iskrami oraz metalowymi odpryskami. Materiał jest też odporny na ścieranie, co gwarantuje długie użytkowanie produktu. Poduszki firmy WELDAS zdecydowanie wyróżniają się na tle innych, ponieważ inne często posiadają trudnopalny materiał tylko z jednej strony, szyta nicią KEVLAR® 3 ply. Poduszka została wyposażona w praktyczny uchwyt.

- Poduszka spawalnicza; włókno trudnopalne, rozmiar: 50 x 50 x 8 cm lub 39 x 33 x 3 cm (na zdjęciu po prawej stronie, zielona)

Poduszka spawalnicza, cała wykonana z najwyższej jakości specjalistycznego materiału trudnopalnego CANVAS bardzo dobrze się sprawdza jako tkanina outdoorowa. Pierwotnie była używana jako płótno żaglowe. Materiał jest oddychający, trudnopalny a nawet odporny na silne działanie słonej wody! Jego skład to albo 100% bawełna, albo mieszanka bawełny z różnymi włóknami chemicznymi, które jeszcze bardziej zwiększają funkcjonalność tej tkaniny. Wszystko to sprawia, że świetnie nadaje się do zastosowania w miejscach, gdzie efektem prac spawalniczych lub szlifierskich są gorące odpryski oraz promieniowanie termiczne. Szyta nicią Kevlar. Poduszka ta również została wyposażona w praktyczny uchwyt.

 poduszki spawalnicze trudnopalne weldas bhp

W naszym sklepie www.matiw.pl oferujemy, wyżej wymienione trudnopalne poduszki spawalnicze firmy WELDAS, które doskonale spełnią swoją funkcję, zwiększając komfort i bezpieczeństwo robót przemysłowych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu, gdzie mogą Państwo skompletować cały zestaw akcesoriów zapewniających komfort i bezpieczeństwo prac nie tylko spawalniczych, ale i wszelkich przemysłowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl