CYKL PRACY SPAWARKI

 

Podejmując decyzję zakupu spawarki należy wziąć pod uwagę jej podstawowe parametry. Jednym z nich jest cykl pracy urządzenia spawalniczego tzw. sprawność spawarki. Jest to istotny parametr spawarki, ponieważ wpływa na tempo i wydajność pracy urządzenia.

Cykl pracy określa ile procent czasu w przedziale 10-minutowym możemy bez żadnej przerwy, spawać prądem o określonym natężeniu, względem czasu potrzebnego na schłodzenie urządzenia.

Przykładowo: urządzenie spawalnicze ma następujące parametry: prąd 200A i cykl spawania 35%, oznacza to, że przez 3,5 minuty będziemy mogli bez przerwy spawać prądem 200A, natomiast pozostałe 6,5 minuty urządzenie powinno ostygnąć aby nie doszło do jego przegrzania.

Pamiętajmy, że cykl pracy podawany jest dla maksymalnego prądu spawania, więc jeśli zmniejszymy prąd, wówczas cykl pracy się zwiększy.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, przy wyborze urządzenia, ważne jest aby kierować się nie tylko wartością prądu spawania ale również jego cyklem pracy, ponieważ dopiero te dwa parametry dadzą pełny obraz mocy urządzenia.

 

 SPAWARKA IDEAL MIG EXPERT MULTIMIG 200 TIG AC/DC

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl