Jaka grubość tarczy do cięcia metalu?

Jaka grubość tarczy do cięcia metalu?

Tarcza do metalu jest kluczowym elementem, jeśli chcesz pracować z materiałami metalowymi. Materiały, których używamy przy pracy powinny być trwałe i wytrzymałe. Tarcza, którą wybierzemy powinna być przede wszystkim dopasowana do  materiału, który zamierzamy ciąć. Ma to także wpływ na to jak szybko wykonamy naszą pracę, oraz czy będzie to dla nas komfortowe, czy też się zmęczymy. Tarcze mogą mieć różne średnice, zależnie od tego, do czego chcemy jej użyć. Do amatorskich i lekkich precyzyjnych szlifierek  użyjemy tarczy o małej średnicy 115mm. Nie sprawdzą się one w wypadku długiej i bardziej wymagającej pracy. Tarcze do metalu o średnicy 125-150 mm sprawdzą się przy pracy na trochę większą skalę, zarówno w domu jak i w przedsiębiorstwach. Większe rozmiary 230 mm będą idealne do wykonywania pracy o dużym obciążeniu. Największe tarcze, te o rozmiarach 350-400 mm, przeznaczone są do urządzeń  przemysłowych. Znając już różnice pomiędzy średnicami, więc z pewnością zastanawiasz się teraz jaka grubość tarczy do cięcia metalu będzie odpowiednia.

 

Grubość tarczy

To, jaką wybrać grubość tarczy do cięcia metalu zależy od rodzaju aplikacji którą wykonujemy i jest równie ważne jak dobór średnicy. Tarcze cienkie będą bardziej delikatne i będziemy musieli się z nimi uważnie obchodzić, nie dociskać za mocno i nie wykonywać bardzo gwałtownych ruchów. Wystarczy jej pozwolić, aby zagłębiła się sama. Grubsze tarcze będą z pewnością bardziej wytrzymałe, używa się ich bardziej w specjalnych przypadkach, na przykład do tworzenia  odpowiedniego rowka dla przetopu lub wtopu. 

 

Gdzie kupować tarcze do cięcia metalu?

Tarcze możesz oczywiście poszukiwać w zwykłych sklepach stacjonarnych, ale o wiele łatwiej będzie ci dostać je w Internecie, gdzie wybór jest o wiele większy. Na naszej stronie znajdziesz artykuły najlepszej jakości, o różnych grubościach, w zależności od tego, co lubisz. Warto eksperymentować, aby znaleźć swój złoty środek, który pozwoli nam wykonywać nasza pracę jak najlepiej. W końcu sami zdecydujemy, jaka grubość tarczy do cięcia metalu nas usatysfakcjonuje i da oczekiwany efekt. Warto mieć w swoim ekwipunku różne rodzaje, aby w każdej chwili móc ją zmienić i by nasza praca szła sprawnie i bez zbędnych komplikacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl