SPAWARKA IDEAL TIG MAX-TIG 232 AC/DC DIGITAL PULS ALUMINIUM
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod producenta: MAXTIG232
Kod produktu: 012513
Kod kreskowy: 5903991101822
Cechy produktu
Spawarki - parametry
- Rodzaj urządzenia TIG
- Zasilanie 230V
- Producent Ideal
Opis
SPAWARKA IDEAL TIG MAX-TIG 232 AC/DC DIGITAL PULS ALUMINIUM
MAX-TIG 232 AC/DC DIGITAL +zestaw TIG jest przenośnym źródłem prądu, wykonanym w technologii MOSFET, przeznaczonym do spawania metodą TIG i TIG PULS prądem zmiennym (AC), stałym (DC), oraz metodą MMA elektrodą otuloną prądem stałym (DC). Urządzenie posiada tryby spawania: TIG DC, TIG DC PULS, TIG AC, TIG AC PULS, MMA. Funkcja TIG DC i TIG DC PULS stosowana jest do spawania stali nierdzewnej, stali węglowych i niskostopowych, miedzi oraz tytanu. Funkcja TIG AC i TIG AC PULS: umożliwia spawanie aluminium i jego stopów oraz mosiądzu. Dzięki regulacji parametrów spawania pulsacyjnego TIG PULS mamy wpływ na kształt spoiny i skupienie łuku. Spawanie pulsacyjne pozwala również zmniejszyć ilość ciepła dostarczanego do materiału i ma zastosowanie podczas spawania cienkich materiałów. Zajarzenie łuku następuje w trybie z bezdotykowym (HF) lub dotykowym (LIFT). Funkcja LIFT stosowana jest w podczas spawania w środowisku o wysokim ryzyku wpływu zakłóceń elektromagnetycznych na otoczenie. Zarówno przy zapłonie bezdotykowym HF jak i dotykowym LIFT mamy możliwość wyboru funkcji przycisku w uchwycie TIG pomiędzy pracą w trybie 2-takt lub 4-takt (blokada przycisku do długich spoin).
Wyświetlacz cyfrowy oraz potencjometry ułatwiają regulację parametrów spawarki:
- prąd początkowy,
- prąd główny,
- prąd bazy,
- czas opadania prądu,
- końcowy wypływ gazu osłonowego,
- długość pulsu,
- częstotliwość pulsu,
- częstotliwość AC,
- balas AC.
Spawarka posiada również funkcje ułatwiające proces spawania metodą MMA elektrodą otuloną:
- ARC FORCE: regulacja prądu zwarcia (ręcznie) - ułatwia przenoszenie kropli roztopionej elektrody na spawany materiał, zapobiegając wygaszeniu łuku podczas zetknięcia kropli elektrody z jeziorkiem spawalniczym,
- HOT START: regulacja gorącego startu (ręczna) - ułatwia zapłon elektrody poprzez dostarczenie większego prądu spawania przy każdym zajarzeniu łuku,
- ANTI STICK: przeciwzwarciowa - automatycznie wyłącza napięcie spawania, jeśli elektroda sklei się ze spawanym materiałem, co ułatwia jej odrywanie i zapobiega przypadkowemu powstaniu łuku spawalniczego.
PARAMETRY FIZYCZNE:
Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność. Szybkozłącze podłączenia gazu do uchwytu spawalniczego umożliwia natychmiastowe podłączenie i odłączenie uchwytu spawalniczego bez użycia narzędzi. Urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenie przeciw przeciążeniu, co zwiększa jego niezawodność. Urządzenie posiada gniazdo do podłączenia zdalnego sterowania.
PARAMETRY ZASILANIA:
Zasilanie jednofazowe 230V. Urządzenie wyposażone jest we wtyczkę zasilania.
WYPOSAŻENIE:
Urządzenie z kompletem akcesorii TIG i MMA: uchwytem spawalniczym TIG 26 o długości 4 metry, przewodem elektrodowym MMA o długości 3m, przewodem masowym o długości 3m.
DANE TECHNICZNE:
- prąd pobierany z sieci: 24 A
- zabezpieczenie sieci zasilającej: 25 A
- znamionowe napięcie zasilania: 230 V; 50Hz (1ph)
- moc: 7,6 kW
- napięcie stanu jałowego: 42 V
- prąd przy pracy 60%: 200 A
- średnica elektrody spawalniczej: 1,6 - 4,0
- zakres regulacji prądu spawania: 10 - 200 A (max 230 A)
- stopień ochrony: IP 21
- waga: 29 kg
- wymiary gabarytowe dł x szer x wys: 500x330x330 mm
- wymiary opakowania dł x szer x wys: 600x455x420 mm
Bezpieczeństwo produktu
Certyfikaty i ostrzeżenie bezpieczeństwa
- Ostrzeżenia bezpieczeństwa dla spawarek zgodnie z (UE) 2023/988: używaj zgodnie z instrukcją producenta. Sprawdzaj przewody, dysze i elektrody. Zapewnij uziemienie i wentylację. Noś odzież, rękawice, okulary i osłonę UV. Unikaj wilgoci i kontaktu z napięciem. Odłącz zasilanie przed dotykiem części. Przechowuj z dala od ciepła i ognia. Utylizuj części zgodnie z przepisami.